WB1E227M0811MPG259
SAMWHA
SAMWHA WB1E227M0811MPG259
image shown is a representation only
WB1E227M0811MPG259
Description: WB 220uF 25V 20% 8x11/5,0 Supplier: SAMWHA Matchcode: PSRX220U25V5,0 Rutronik No.: KEL10892 Unit Pack: 1000 MOQ: 1000 Packaging: AMMOPACK
C(N)
220 µF
V(N)
25 V
Rutronik size
8x11 mm
Pitch
5 mm
Permis.T(A)max
105 °C
Lifetime @Tamax
3000 h
Z(100kHz/20°C)
72 mOhm
I(@100kHz/T(A)m
760 mA
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-40 °C
Wire diameter
0.6 mm
Supp. case size
8x11,5 mm
Reel step
12.7 mm