WB1H226M05011PC459
SAMWHA
SAMWHA WB1H226M05011PC459
image shown is a representation only
WB1H226M05011PC459
Description: WB 22uF 50V 20% 5x11/2,5 SOFT Supplier: SAMWHA Matchcode: PSRX22U50V2,5 Rutronik No.: KEL10884 Unit Pack: 2000 MOQ: 20000 Packaging: AMMOPACK
C(N)
22 µF
V(N)
50 V
Rutronik size
5x11 mm
Pitch
2.5 mm
Permis.T(A)max
105 °C
Lifetime @Tamax
2000 h
Z(100kHz/20°C)
260 mOhm
I(@100kHz/T(A)m
250 mA
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-40 °C
Wire diameter
0.5 mm
Supp. case size
5x11 mm
Reel step
12.7 mm