RG1005N-153-W-T10
SUSUMU
SUSUMU RG1005N-153-W-T10
image shown is a representation only
RG1005N-153-W-T10
Description: TF0402 15K 0,05% 0,0625W TK10 Supplier: SUSUMU Matchcode: TF040215K0,05% Rutronik No.: WPR9478 Unit Pack: 10000 MOQ: 10000 package: 0402 Packaging: REEL
Find Alternatives Datasheet
Resistor value
15K Ω
Res.tolerance
0.05 %
Power rating
0.0625 W
Temp.coeff.
10 ppm
Max.oper.volt.
75 V
Min.oper.temp.
-55 °C
Max.oper.temp.
155 °C