RG2012N-202-B-T5
SUSUMU
SUSUMU RG2012N-202-B-T5
image shown is a representation only
RG2012N-202-B-T5
Description: TF0805 2K 0,1% 0,125W TK10 Supplier: SUSUMU Matchcode: TF08052K0,1% Rutronik No.: WPR9206 Unit Pack: 5000 MOQ: 5000 package: 0805 Packaging: REEL
Resistor value
2K Ω
Res.tolerance
0.1 %
Power rating
0.125 W
Temp.coeff.
10 ppm
Max.oper.volt.
150 V
Min.oper.temp.
-55 °C
Max.oper.temp.
155 °C