RG2012P-622-B-T5
SUSUMU
RG2012P-622-B-T5
Description: TF0805 6,2K 0,1% 0,125W TK25 Supplier: SUSUMU Matchcode: TF08056,2K0,1% Rutronik No.: WPR10811 Unit Pack: 5000 MOQ: 5000 package: 0805 Packaging: REEL
Find Alternatives
Resistor value
6,2K Ω
Res.tolerance
0.1 %
Power rating
0.125 W
Temp.coeff.
25 ppm
Max.oper.volt.
150 V
Min.oper.temp.
-55 °C
Max.oper.temp.
155 °C