CSRV0204FTDG40R2
CSRV0204FTDG40R2
Description:
MM0204 40,2R 1% 0,4W TK50
Supplier:
VIKING
Matchcode:
MM020440,2R1%
Rutronik No.:
WME12060
9000
package:
Packaging:
REEL
Find Alternatives
- Resitor value
- 40.2 Ω
- Package
- Res.tolerance
- 1 %
- Power rating
- 0.4 W
- Temp.coeff.
- 50 ppm
- Max.oper.volt.
- 200 V
- Min.oper.temp.
- -55 °C
- Max.oper.temp.
- 155 °C