MKP1848615084P4
VISHAY
VISHAY MKP1848615084P4
image shown is a representation only
MKP1848615084P4
Description: FP 15uF 800Vdc 5% P37,5 MKP Supplier: VISHAY Matchcode: FP15U37,5800V5% Rutronik No.: KFO9258 Unit Pack: 91 MOQ: 91 Packaging: BULK
Find Alternatives
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
C(N)
15µ F
U(N)
800 V
Voltage type
DC
Tolerance
5 %
Pitch
37.5 mm
Dielectric
MKP
Test voltage
1200 V
Pulse immunity
40 V/µs
T(A) max
105 °C
T(A) min
-40 °C
Design/Type
4-PIN
Lead length
6-2 mm
Length
43 mm
Diameter/Width
21.5 mm
Height
38.5 mm
Style
RADIAL
Automotive
AEC-Q(200)
Packaging
BULK
RoHS Status
RoHS-conform
ECCN
EAR99
Customs Tariff No.
Country
Portugal
ABC-Code
A
Supplier Lead time
12 weeks
Request or order:
Please login
Rutronik24 e-commerce is for corporate customers and organisations only.
Prices
Alternatives
VISHAY
VISHAY MKP1848E61550JI2
MKP1848E61550JI2
Passive Components
  • FP 15uF 500Vdc 5% P22,5 MKP
  • Packaging: TRAY
New Product
VISHAY MKP1848E61550JK2
MKP1848E61550JK2
Passive Components
  • FP 15uF 500Vdc 5% P27,5 MKP