CC0805FRNPO9BN150
YAGEO
YAGEO CC0805FRNPO9BN150
image shown is a representation only
CC0805FRNPO9BN150
Description: KC 15pF 0805 1% 50V NP0 Supplier: YAGEO Matchcode: KC15P0805NP0050F NORM Rutronik No.: KKK25103 Unit Pack: 4000 MOQ: 4000 package: 0805 Packaging: REEL PAP
Find Alternatives Datasheet
C(N)
15p F
V(N)
50 V
Tolerance
1%
T(A) min
-55 °C
T(A) max
+125 °C
Bendingstrength
1 mm
Length
2 mm
Diameter/width
1.25 mm
Height
0.7 mm
Tape type
7 inch
Tape width
8 mm
Tape pitch
4 mm
Packaging
REEL PAP
Country
China
ABC-Code
C
Supplier Lead time
21 weeks
YAGEO
YAGEO CC0805JRNPO9BN150
CC0805JRNPO9BN150
Passive Components
  • KC 15pF 0805 5% 50V NP0