CFR-50JT-52-6K8
YAGEO
YAGEO CFR-50JT-52-6K8
image shown is a representation only
CFR-50JT-52-6K8
Description: CFR-50 6,8K 5% 0,5W Supplier: YAGEO Matchcode: CF03096,8K5% Rutronik No.: WKS6547 Unit Pack: 1000 MOQ: 1000 package: 0309 Packaging: AMMOPACK
Resistor value
6,8K Ω
Package
0309
Res.tolerance
5 %
Power rating
0.5 W
Max.oper.volt.
350 V
Min.oper.temp.
-55 °C
Max.oper.temp.
155 °C
Length
9 mm
Diameter
3.3 mm