TC-220M-5A-6026-SN
3L
3L TC-220M-5A-6026-SN
image shown is a representation only
TC-220M-5A-6026-SN
Description: TC-220M 22uH 5000mA 20% Supplier: 3L Matchcode: INDS22U5A Rutronik No.: IND6838 Unit Pack: 100 MOQ: 2400 Packaging: BULK
Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Inductance
22 µH
Mounting
THT
Current rated
5000 mA
Tolerance
20 %
Technology
TOROID
R(DC)max.
0.014 Ohm
Design
VERTICAL
Enclosure type
OPEN
Width
11.5 mm
Diameter
21.5 mm
T(A)min
-55 °C
T(A)max
125 °C