R46KI3100CKM1K
R46KI3100CKM1K
Description:
FF 100nF 275Vac 10% X2 P15 MKP
Supplier:
KEMET a YAGEO company
Matchcode:
FF100N1510X2
Rutronik No.:
KFO11367
Packaging:
REEL
Find Alternatives
Datasheet
- C(N)
- 100n F
- U(N)
- 275 V
- Voltage type
- AC
- Tolerance
- 10 %
- Pitch
- 15 mm
- Dielectric
- MKP
- XY-class
- X2
- Test voltage
- 2200 V
- Pulse immunity
- 400 V/µs
- T(A) max
- 110 °C
- T(A) min
- -40 °C
- Length
- 18 mm
- Diameter/Width
- 5 mm
- Height
- 11 mm