R46KI3100DQM1K1
KEMET
KEMET R46KI3100DQM1K1
image shown is a representation only
R46KI3100DQM1K1
Description: FF 100nF 275Vac 10% X2 P15 MKP Supplier: KEMET a YAGEO company Matchcode: FF100N1510X2 Rutronik No.: KFO11232 Unit Pack: 800 MOQ: 800 Packaging: AMMOPACK
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
C(N)
100n F
U(N)
275 V
Voltage type
AC
Tolerance
10 %
Pitch
15 mm
Dielectric
MKP
XY-class
X2
Test voltage
2200 V
Pulse immunity
400 V/µs
T(A) max
110 °C
T(A) min
-40 °C
Length
18 mm
Diameter/Width
5 mm
Height
11 mm
Style
RADIAL
Automotive
NO
Packaging
AMMOPACK
RoHS Status
RoHS-conform
ECCN
EAR99
Customs Tariff No.
Country
Bulgaria
ABC-Code
B
Supplier Lead time
28 weeks
Request or order:
Please login
Rutronik24 e-commerce is for corporate customers and organisations only.
Prices
Alternatives
KEMET a YAGEO company
KEMET R46KI3100DQM1K
R46KI3100DQM1K
Passive Components
  • FF 100nF 275Vac 10% X2 P15 MKP