1812L125/16DR
LITTELFUSE
LITTELFUSE 1812L125/16DR
image shown is a representation only
1812L125/16DR
Description: Resettable Fuse 1.25A 16V SMD Supplier: LITTELFUSE Matchcode: FU1,25ARESET Rutronik No.: FUSE7313 Unit Pack: 1500 MOQ: 1500 Packaging: REEL
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Termination
SMT
I(HOLD)
1.25 A
Voltage
16 V
Dimension
1812
Version
SMD
I(MAX)
100 A