ESM-250A01-ADB
ADAM TECH
ESM-250A01-ADB
Description: 15.50mm SurLok Plus Plug STR 70mm² BLACK Supplier: ADAM TECH Matchcode: ESM250A01ADB Rutronik No.: CONN20203 Unit Pack: 1 MOQ: 1 Packaging: BULK
Find Alternatives
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
No.of contacts
01
Contact pitch
0.00 mm
Number of rows
01
Contact style
MALE
Termin.style
CRIMP
Contact plating
SILVER
Orientation
STRAIGHT
Current rating
250 A
Voltage rating
1500 V
Series
ESM
Oper.temp.min.
-40 °C
IP Code
IP67 mated
Oper.temp.max.
125 °C