GRM32DR73A223KW01L
MURATA
MURATA GRM32DR73A223KW01L
image shown is a representation only
GRM32DR73A223KW01L
Description: KC 22nF 1210 10% 1000V X7R Supplier: MURATA Matchcode: KC22N1210X7R1K0K NORM Rutronik No.: KKK18572 Unit Pack: 1000 MOQ: 4000 package: 1210 Packaging: REEL BLI
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
C(N)
22n F
Case size
1210
Dielectric
X7R
V(N)
1000 V
Tolerance
10%
Product status
PRODUCTION
Design / type
STANDARD
Purpose of use
COMMERCIAL
T(A) min
-55 °C
T(A) max
+125 °C
Bendingstrength
1 mm
Termination
NISN
Length
3.2 mm
Diameter/width
2.5 mm
Height
2 mm
Tape type
7 inch
Tape width
8 mm
Tape pitch
4 mm
Packaging
REEL BLI
Automotive
NO
RoHS Status
RoHS-conform
Package
1210
Style
CHIP
ECCN
EAR99
Customs Tariff No.
Country
Japan
ABC-Code
B
Supplier Lead time
18 weeks
Request or order:
Please login
Rutronik24 e-commerce is for corporate customers and organisations only.
Prices
Alternatives
YAGEO
YAGEO CC1812KKX7RCBB223
CC1812KKX7RCBB223
Passive Components
  • KC 22nF 1812 10% 1000V X7R
  • package: 1812
  • Packaging: REEL BLI
Topseller
KEMET a YAGEO company
KEMET C2220C223KGRACTU
C2220C223KGRACTU
Passive Components
  • KC 22nF 2220 10% 2000V X7R